Historia

Po roku 1956 nastał w Polsce czas sportowych zrzeszeń, w Lidzbarku Warmińskim działało “Ogniwo”, a następnie “Sparta” która połączyła się z “Ogniwem” i nowo powstały klub przyjął nazwę “POLONIA” a było to 1957 roku. 

Jedną z ważniejszych postaci zapisaną w historii klubu jest Henryk Wobalis. Do Lidzbarka Warmińskiego przyjechał w 1946 roku

Jak sam mówił smykałki do sportu nie miał, za to dobrze czuł się w roli działacza. Sekcją piłki nożnej LKS Polonia kierował przez 37 lat, za co otrzymał Złotą Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Organizował zawody, treningi, wyjazdy, dbał o zaplecze lidzbarskiego klubu i modernizację stadionu miejskiego. Swojej społecznej działalności nie porzucił nawet po przejściu na emeryturę. Bardzo często z własnych pieniędzy kupował sprzęt piłkarski. Zmarł 12 maja 1995 roku.
 
Andrzej Duda – następca Henryka Wobalisa, wieloletni działacz trener i  kierownik lidzbarskiej Polonii w latach 90.
Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Sokole Ostróda jako zawodnik. W latach 70 zamieszkał z rodziną w Lidzbarku Warmińskim i początkowo udzielał się w klubie jako trener grup młodzieżowych, później jako kierownik pierwszej drużyny.
Wychował wiele pokoleń wspaniałej młodzieży. Każdy z nich napewno pamięta hasło “Panowie gryziemy trawę”