Dziś o 17:00 gwizdek pana Macieja Godlejewskiego oznajmi, że rozpoczął się ostatni tegoroczny mecz piłkarzy Polonii przed własną publicznością. Lidzbarczanie podejmą na stadionie im. Henryka Wobalisa lokalnego rywala, piłkarzy Dobromiejskiego Klubu Sportowego.

Nasz dzisiejszy rywal wielokrotnie udowadniał, że potrafi napsuć krwi niejednej drużynie. Ostatnie tygodnie nie są jednak dla graczy Dobromiejskiego Klubu Sportowego łatwe, gdyż brakuje graczom trenera Macieja Szostka zwycięstw i punktów. Z dorobkiem dziesięciu punktów DKS zajmuje przedostatnie, piętnaste miejsce. Nasz dzisiejszy rywal wygrał między innymi z Romintą Gołdap, Mamrami Giżycko, czy Pisą Barczewo. Zremisowali jedynie z Olimpią II Elbląg. Warto dodać, że prowadzili w Iławie z Jeziorakiem 2:0 po golach Jakuba i Kacpra Chojnowskich. W ostatniej kolejce grając w Jezioranach, przegrali 1:2 z Granicą Kętrzyn. Do remisu doprowadził Jakub Chojnowski. Granica zapewniła sobie wygraną w czwartej minucie doliczonego czasu. Wynik ustalił Tomasz Bobrowski.

Piłkarze z Lidzbarka Warmińskiego tracą pięć punktów do GKS-u Wikielec, który dziś rozegra derby powiatu iławskiego z Motorem Lubawa. Zespół Wojciecha Figurskiego mimo porażki w poprzednim spotkaniu zajmuje drugą lokatę w tabeli. Dzisiejszy mecz będzie pożegnaniem z własną publicznością, gdyż ostatni mecz rundy jesiennej rozegramy za tydzień w Kętrzynie. Będzie to zakończenie rundy jesiennej. Wszyscy liczymy na to, że dziś obejrzymy piękny mecz w wykonaniu „Dumy Lidzbarka Warmińskiego”, która wspaniałym akcentem pożegna się z lidzbarskimi kibicami!

Polonia, tylko zwycięstwo!

Dzisiejszy mecz posędziują: Maciej Godlejewski (sędzia główny), Jacek Makowski (asystent nr 1), Wojciech Klonowski (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec