Dziś o godzinie 18, na stadionie w Giżycku mieszczącym się przy ulicy Moniuszki 5, liderujące w tabeli forBET IV ligi Mamry podejmą trzecią siłę ligi. Polonia Lidzbark Warmiński traci do czołowej lokaty trzy punkty, co oznacza, że czeka nas niezwykle ciekawe spotkanie.

W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Przemysława Łapińskiego wygrali w Kętrzynie z Granicą, zdobywając dwa gole w drugiej części spotkania. Zespół z Giżycka zapewnił sobie zwycięstwo w ciągu dziewięciu minut. Mateusza Paplińskiego pokonał w 68. minucie Paweł Dymiński, a w 77. bramkarza kętrzynian pokonał Krystian Wiszniewski. Po sześciu kolejkach Mamry są liderem tabeli, zgromadziły do tej pory piętnaście punktów, odnosząc pięć zwycięstw i ponosząc jedną porażkę.

Podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego w poprzedniej kolejce pokonali Olimpię II Elbląg. Gole dla Polonii zdobyli Dawid Bogdański, Rafał Maciążek i Cezary Sobolewski. Mecz w Giżycku będzie dla graczy Polonii okazją do tego, by awansować w ligowej tabeli. Ewentualna wygrana Polonii może oznaczać przejęcie fotela lidera bądź awans na drugie miejsce w tabeli forBET IV ligi.

Polonia, tylko zwycięstwo!

Dzisiejsze spotkanie poprowadzą: Dawid Wiśniewski (sędzia główny), Damian Dębski (asystent nr 1), Paweł Wiśniewski (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec