Piłkarze z Lidzbarka Warmińskiego jutro udadzą się do Olsztynka, gdzie zmierzą się z beniaminkiem Olimpią. Olimpia z Olsztynka jest doskonale znana naszym kibicom, gdyż ten zespół w przeszłości „napsuł krwi” naszej ekipie. W poprzednim spotkaniu Polonia pokonała wysoko, bo aż 6:1 Mamry z Giżycka, a Olimpia w poprzednich kolejkach potrafiła choćby urwać punkty Jeziorakowi Iława!

Podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego, który poprowadził dotąd zespół z Lidzbarka Warmińskiego w dwóch wygranych spotkaniach, jutro o godzinie 14 rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo forBET IV ligi. W meczu ósmej kolejki los skrzyżował Polonię z Olimpią Olsztynek, która po rocznej tułaczce w lidze okręgowej powróciła do czwartoligowej rodziny.

Zawodnicy Michała Kraszewskiego po siedmiu spotkaniach mają w swoim dorobku tyle samo punktów, zajmując trzynaste miejsce w tabeli. Swój pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyli 20 sierpnia, remisując 1:1 z Jeziorakiem Iława, co pokazuje, że w piłkarzach olsztyneckiego teamu drzemie duży potencjał. Oprócz tego Olimpia pokonała w Morągu 3:2 Huragan i w Dobrym Mieście Miejscowy DKS, wygrywając 1:0. Olimpia udowadnia, że potrafi grać i punktować z zespołami, które zajmują górne rejony tabeli! W poprzedniej kolejce Olimpia przegrała 0:3 z Granicą, więc z pewnością „olimpijczycy” za wszelką cenę będą chcieli zapunktować w spotkaniu z Polonią!

Czeka nas więc bardzo ciekawe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 14, na stadionie mieszczącym się przy ulicy 22 lipca w Olsztynku. Dziękujemy władzom olsztyneckiego klubu za to, że zezwolono na zamianę gospodarza, gdyż pierwotnie mecz miał odbyć się w Lidzbarku Warmińskim. Rewanżowe spotkanie, które zostanie rozegrane podczas wiosennych zmagań, odbędzie się na stadionie im. Henryka Wobalisa.

Polonia, tylko zwycięstwo!

Jutrzejsze spotkanie poprowadzą: Krystian Mucha (sędzia główny), Sebastian Skórka (asystent nr 1), Ilona Paciorek (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec