Nowy miesiąc równa się kolejne wyzwania. Już za kilka godzin zerwiemy kolejną kartkę z futbolowego kalendarza, wrzesień zastąpi październik. W pierwszą sobotę nowego miesiąca, pierwszego października piłkarze z Lidzbarka Warmińskiego zmierzą się na boisku rywala z Pisą Barczewo.

W sobotę 1 października, o godzinie 15.30, piłkarze Wojciecha Figurskiego zagrają w Barczewie z Pisą. Lidzbarczanie chcą jak najszybciej zapomnieć o poprzednim spotkaniu, kiedy w meczu ósmej kolejki przegrali w Olsztynku z Olimpią. Rywalizacja z Pisą będzie okazją do tego, by zrehabilitować się, powrócić na zwycięską ścieżkę. Polonia z dorobkiem piętnastu punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do drugiego Jezioraka Iława i cztery do liderującego GKS-u Wikielec.

Co możemy powiedzieć na temat jutrzejszego rywala, Pisy Barczewo? Z pewnością to, że jest to drużyna umiejąca grać w piłkę, a obecna sytuacja w tabeli, piętnasta pozycja w ligowym zestawieniu z dorobkiem pięciu punktów, nie odzwierciedla potencjału zespołu prowadzonego przez Andrzeja Kowalczyka. Barczewianie w pierwszej kolejce pokonali 3:1 Olimpię Olsztynek, grając w Olsztynku. Zremisowali również bezbramkowo z Motorem Lubawa i 2:2 z Huraganem Morąg. W ostatniej kolejce przegrali w Kętrzynie 1:2 z Granicą.

Jutrzejsze spotkanie poprowadzą: Damian Krumplewski (sędzia główny), Mateusz Reszka (asystent nr 1), Jakub Andruszkiewicz (asystent nr 2).

Polonia, tylko zwycięstwo!

Autor: Karol Synowiec