Dziś w pięknym stylu i zasłużenie piłkarze Polonii zwyciężyli w Iławie. Jeziorak już w czwartej minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Rafała Kruczkowskiego. W 27. minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Mahamadou Junior Bah, doprowadzając do remisu. Po przerwie lidzbarczanie dwukrotnie pokonali Kacpra Włodarczyka. Dziesięć minut po zmianie stron po zespołowej akcji drogę do bramki odnalazł Dawid Bogdański, a na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu na 3:1 również po zespołowej i podręcznikowej akcji do bramki trafił Cezary Sobolewski. Dzięki tej wygranej Polonia awansowała na drugie miejsce, tracąc dwa punkty do liderującego GKS-u Wikielec.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Jezioraka, gdyż Marcelego Łukasiaka pokonał Rafał Kruczkowski. W 17. minucie Kota Imamoto trafił do bramki, lecz jak się okazało później słusznie, sędzia Kamil Żmijewski tej bramki nie uznał. Asystujący przy trafieniu Michał Bartkowski faulował Bartłomieja Rodzeńskiego. W 27. minucie Mahamadou Junior Bah przełożył finezyjnie piłkę, pewnym i silnym strzałem doprowadził do remisu. Chwilę później Michał Kwiatkowski kopnął piłkę w kierunku bramki, a futbolówka otarła się o rękę upadającego na ziemię Rodzeńskiego. Zdaniem wielu kibiców powinien być podyktowany rzut karny, rozjemcy nie zdecydowali się jednak na wskazanie na punkt wyznaczający jedenasty metr.

Po przerwie zawodnicy Wojciecha Figurskiego przejęli znacznie inicjatywę. W 55. minucie Polonia objęła prowadzenie, na raty pokonał Kacpra Włodarczyka ambitny tego dnia Dawid Bogdański. Polonia stwarzała coraz więcej okazji, lecz musiała uważać. W 76. minucie futbolówka przeszła Adriana Korzeniewskiego, który jeszcze pół roku temu grał w GKS Wikielec, dopadł do niej Rafał Kruczkowski, lecz mając przed sobą tylko bramkarza, zmarnował okazję. Kapitalną interwencją popisał się młody golkiper Polonii. Była to z pewnością decydująca akcja, gdyż kilkadziesiąt minut później było 3:1 dla przyjezdnych. Po świetnej zespołowej akcji, pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Cezary Sobolewski, grający niedawno w Motorze Lubawa.

W sobotę Polonia zagra na własnym terenie z Huraganem Morąg. Zapraszamy na godzinę 13!

Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warmiński 1:3 (1:1)

Rafał Kruczkowski 4′ – Mahamadou Junior Bah 27′, Dawid Bogdański 55′, Cezary Sobolewski 77′.

Żółte kartki: Daniel Madej (trener), Tomasz Radziński (asystent trenera), Kamil Jędrzejewski (trener bramkarzy), Kacper Kłosowski, Jakub Górski – Cezary Sobolewski, Wojciech Dziemidowicz, Adrian Korzeniewski.

Jeziorak: Włodarczyk, Kłosowski, Kwiatkowski, Bartkowski, Kuciński, Słomski, Sedlewski, Górski (79 Abramczyk), Sagan (79 Sternicki), Imamoto, Kruczkowski (88 Banaszek).

Polonia: Łukasiak, Dziemidowicz, Rodzeński, Korzeniewski, Zajączkowski (62 Dajnowski), Maciążek, Sobolewski (86 Wierzbowski), Gurov (88 Kmiołek), Bogdański, Bah (71 Oleszko), Świder.

Sędziowali: Kamil Żmijewski (sędzia główny), Kacper Adamski (asystent nr 1), Michał Kochanowski (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec