Za piłkarzami Polonii bardzo udane spotkanie! Lidzbarczanie, którzy grali z wymagającym Motorem Lubawa, zdobyli aż sześć goli, nie tracąc żadnego. Dodajmy, że do bramki Jakuba Olejniczaka trafiło aż sześciu zawodników, w tym dawni piłkarze Motoru: Mahamadou Junior Bah i Cezary Sobolewski, który latem dołączył do Polonii z lubawskiej ekipy. Ponadto po jednym golu zanotowali w meczowych statystykach: Dawid Bogdański, Wojciech Dziemidowicz, Daniel Wierzbowski i Krystian Oleszko. Gracze Polonii w ostatnich pięciu meczach strzelili aż dwadzieścia dwa gole, tracąc pięć. Za tydzień rozegramy arcyważny mecz w Iławie, gdzie zagramy z lokalnym Jeziorakiem.

Od samego początku inicjatywę posiadali gracze Polonii, co chwilę gościli pod bramką Jakuba Olejniczaka. Bramkarz Motoru miał sporo pracy, a gospodarze marnowali swoje okazje. Przyjezdni również mogli pokusić się o gola, jednak ta sztuka udawała się tylko piłkarzom Wojciecha Figurskiego.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 23. minucie Mahamadou Junior Bah, dla którego był to pierwszy gol na lidzbarskim stadionie w barwach Polonii. Pięć minut później kontrę i indywidualną akcję wyprowadził Dawid Bogdański, zszedł do środka i uderzył z lewej nogi w kierunku bramki, a piłka wpadła do siatki. Autor gola na 2:0 po chwili był faulowany w polu karnym, a karnego na gola zamienił Cezary Sobolewski, grający jeszcze niedawno w Motorze. W 34. minucie wynik na 4:0 podwyższył Wojciech Dziemidowicz.

Na kolejne gole było trzeba długo poczekać, lecz kibice się doczekali! Na dziewięć minut przed końcem spotkania, dwójkową akcję przeprowadzili urodzeni w 2004 roku Jakub Żyndul i Kacper Kmiołek. Ten pierwszy świetnym zagraniem ze środka pola obsłużył Kacpra Kmiołka, który to asystował przy golu Daniela Wierzbowskiego! W 88. minucie najlepiej przy rzucie rożnym zachował się Krystian Oleszko, trafiając głową do bramki Olejniczaka.

W sobotę Polonia zagra w Iławie z Jeziorakiem. Początek o godzinie 15.

Polonia Lidzbark Warmiński – Motor Lubawa 6:0 (2:0)

Mahamadou Junior Bah 23′, Dawid Bogdański 28′, Cezary Sobolewski 30′, Wojciech Dziemidowicz 34′, Daniel Wierzbowski 81′, Krystian Oleszko 88′.

Żółte kartki:

Rodzeński, Maciążek – Malinowski (trener), Banacki (prezes).

Polonia: Łukasiak (81 Jaworski), Wierzbowski, Gurov (60 Kmiołek), Rodzeński, Bah (60 Oleszko), Bogdański, Dziemidowicz, Maciążek (72Wanda), Dajnowski (60 Świder), Korzeniewski, Sobolewski (78 Żyndul).

Motor: Olejniczak (72 Jackiewicz), Fafiński, Zdunek (72 Chyrzyński), Skindel (46 Krzywicki), Goździejewski, Gerka (57 Kuczyński), Nawrocki, Szymański (72 G. Ewertowski), Zasuwa (72 Gajewski), Józefowicz (57 J. Szczepański), P. Ewertowski.

Sędziowali: Krzysztof Kapela (sędzia główny), Jacek Makowski (asystent nr 1), Paweł Wiśniewski (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec